Комунікація влади та громадськості в умовах воєнного стану

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31558/2519-2949.2025.1.5

Ключові слова:

комунікація, влада, громадськість, війна, прозорість, довіра, дезінформація, кризові стратегії, соціальні мережі, громадські організації

Анотація

Комунікація між владою та громадськістю в Україні під час війни є критично важливою для підтримки політичної стабільності та соціальної довіри. Досліджено різноманітні механізми та стратегії, які використовуються для забезпечення ефективної комунікації в умовах нестабільності. Основні аспекти включають використання інтернету та соціальних мереж, офіційні заяви та брифінги, співпрацю з міжнародними організаціями, місцеві ініціативи та громадські організації, а також механізми протидії дезінформації. Метою дослідження є аналіз та оцінка ефективності комунікації між владою і громадськістю в Україні в умовах війни. Методи дослідження включають аналіз документів, контент-аналіз медіа, інтерв’ю та опитування, кейс-стаді та порівняльний аналіз. Основні завдання дослідження: визначити ключові механізми та стратегії комунікації, оцінити рівень довіри та задоволеності громадськості, розробити рекомендації для покращення комунікації. Дослідження підкреслює важливість прозорості та своєчасного інформування для запобігання дезінформації, а також для підтримки морального духу населення. Важливу роль відіграють освітні ініціативи для публічних службовців, які підвищують їхню компетентність у сфері кризової комунікації. Громадські організації активно здійснюють моніторинг використання бюджетних коштів та адвокатують за прозорість, що сприяє ефективному управлінню ресурсами. У статті автор також досліджує, як можна покращити ці процеси та забезпечити більш активну участь громадян у прийнятті рішень. Дослідження спрямоване на виявлення найкращих практик та рекомендацій для покращення цього аспекту. Автор аналізує, які комунікаційні стратегії можуть бути найбільш ефективними для цього, включаючи інформаційні кампанії та освітні ініціативи. Дослідження сфокусовано на тому, як можна покращити ці процеси для більш ефективної взаємодії. Також вказано на те, як ці технології можуть бути інтегровані для підвищення ефективності комунікації. Наголошено на важливості комплексного підходу до комунікації та управління в умовах кризи, значення співпраці між владою, громадськими організаціями та громадськістю для досягнення спільних цілей.

Посилання

Афанасьєв І., Новохатько Л., Сінько А. Інформаційно-комунікаційна діяльність та аналітика під час російсько-української війни (на прикладі соціальних мереж). Communications and Communicative Technologies. Вип. 23. 2023. URL: https://www.researchgate.net/publication/373894315_Information_and_communication_activities_and_analytics_during_the_Russian-Ukrainian_war_on_the_example_of_social_networks/fulltext/6501baf68d6da36cc877b904/Information-and-communication-activities-and-analytics-during-the-Russian-Ukrainian-war-on-the-example-of-social-networks.pdf .

Магда Є. В. Виклики гібридної війни: інформаційний вимір. Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, 2014. № 5. С. 138-142.

Benabid, M. (2022). Communication Strategies and Media Influence in the Russia-Ukraine Conflict. Policy Center for the New South. URL: https://www.policycenter.ma/sites/default/files/2022-04/PB_25-22_Benabid%20EN.pdf.

The invasion of Ukraine is not the first social media war, but it is the most viral. The Economist. 2022. URL: https://www.economist.com/international/theinvasion-of-ukraine-is-not-the-first-social-media-warbut-it-is-the-most-viral/21808456.

Відбудувати Україну після війни планують 80 % громадських і благодійних організацій : опитування / Укрінформ. 21 лют. 2023. URL: http://surl.li/pqqeq.

Потапенко В., Двігун А. Аналіз українського волонтерства на основі методології нових соціальних рухів. Київ : центр внутрішньополітичних досліджень НІСД, 2022. URL: https://niss.gov.ua/news/komentari-ekspertiv/analiz-ukrayinskoho-volonterstva-na-osnovi-metodolohiyi-novykh-sotsialnykh.

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD. ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». URL: https://activitycenter.org.ua/novyny/zaprovadzhennya-gromadskogo-byudzhetu-v-umovah-voyennogo-stanu-rozyasnennya-ekspertiv-u-lead/.

Горбулін В. П. Світова гібридна війна: український фронт : монографія / за заг. ред. В. П. Горбуліна. Київ : НІСД, 2017. 496 с.

Онлайн-презентація освітніх серіалів для публічних службовців. 13.03.2023. URL: https://nads.gov.ua/news/komanda-natsionalnoho-ahentstva-ukrainy-z-pytan-derzhavnoi-sluzhby-za-pidtrymky-ministerstva-tsyfrovoi-transformatsii-zapuskaie-novi-osvitni-serialy-dlia-publichnykh-sluzhbovtsiv.

Тренди розвитку громадянського суспільства 2024 / ІСАР Єднання. URL: https://ednannia.ua/news/nashi-novini/12580-trendi-rozvitku-gromadyanskogo-suspilstva-2024?utm_sourcesendpulse&utm_medium=email&utm_campaign=naitskavsh-novini-konkursi-ta. URL:.

Цифрова грамотність держслужбовців на базі Google: частина І. Базові безплатні інструменти Google, які зроблять життя і роботу зручнішими. ДІЯ. Освіта. https://osvita.diia.gov.ua/courses/civil-servants.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-04-07

Як цитувати

[1]
Корнієвський , О.А. 2025. Комунікація влади та громадськості в умовах воєнного стану. Політичне життя. (Квіт 2025), 88-93. DOI:https://doi.org/10.31558/2519-2949.2025.1.5.

Номер

Розділ

Політична культура та ідеологія