Рецензія на монографію О. Кушніра «Business, values, and eu’s response to protests in Ukraine: cases from 2003–2004, 2010, and 2013–2014»

Автор(и)

  • Т. І. Неприцька Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

Взаємини із ЄС на даному етапі є визначальними для України у плані подолання корупції, утворення прозорих, сильних, ефективних політичних інститутів, яким би довіряло суспільство. Однак, незважаючи на підтримку України під час складних у її сучасній історії подій, ці взаємини все ж не можна назвати простими. Відповідно, існує серйозна потреба моніторити цю проблему, визначати та оцінювати кроки, які були та не були здійснені. У такому ключі створено монографію О. Кушніра «Бізнес, цінності та реакція ЄС на протести в Україні (кейси з 2003-2004, 2010 та 2013- 2014 років», видану університетом Лазарського (Варшава, Польща).
У фокусі уваги дослідження вивчення активності стейкхолдерів, що визначали міжнародну політику ЄС щодо України, та механізми, які ЄС може застосовувати для здійснення цієї політики. Автор визначає ключові питання, які привертають інтереси цих груп для того, щоб впливати на рішення ЄС, активізуючи чи, навпаки, пригальмовуючи їх. Подібний підхід дозволяє пов’язати дослідження із актуальними на сьогодні напрямами досліджень (теорія ігор, ABM – agent based modeling та ін.).

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-15

Номер

Розділ

Рецензії